English language
Pure studio

Aini

Tanec je mojí láskou už od dětství. V mládí jsem navštěvovala hodiny scénického tance a první zkušenost s účinkováním na podiu mám z Jihočeského divadla, kde jsem v osmi letech zpívala a tančila v americkém muzikálu All you need is love.

K orientálnímu tanci jsem se dostala v roce 2001, kdy mě maminka přihlásila do kurzů v taneční škole Intessar. Zezačátku mě vedla lektorka Zerira, později a dodnes i samotná zakladatelka školy, paní Elena Roessler. Při výběru taneční školy jsem měla obrovské štěstí, že jsem narazila právě na Elenu. Kromě tance samotného mě zasvětila i do jeho historie, naučila mě poznávat různé rytmy a styly – od folklóru až po moderní podoby orientálního tance. Za to jsem Eleně neskonale vděčná a z jejích základů čerpám dodnes.

V roce 2004 jsem absolvovala u Intessar roční intenzivní lektorský kurz a získala mezinárodní certifikát pro výuku orientálního tance. Od té doby vedu pravidelné kurzy v Českých Budějovicích, od roku 2008 i v Praze. Můj taneční styl je zaměřen na tance arabské, indické, tibetské a nepálské.

V tanečním rozvoji mě výrazně ovlivnila úžasná tanečnice, umělkyně a filosofka holandského původu – Shahrazad. S ní jsem měla čest vystupovat na několika jejích projektech v Německu jako hlavní sólistka její tárové skupiny. To mě nadchlo natolik, že jsem se rozhodla oživit Shahrazadin tanečně-divadelní projekt i v Čechách a po několika letech příprav se opravdu povedlo - v květnu 2011 jsme jihočeskému publiku nabídli celovečerní show Svět Táry, jíž se kromě samotné Shahrazad zúčastnilo přes neuvěřitelných 100 účinkujících.