English language
Pure studio

Dáša

Taky jste jako malé chtěly být baletkou, jezdit s cirkusem, nebo tančit na konzervatoři, ale maminka byla proti?

Nikdy není pozdě si sny plnit!

Dáša začínala baletem a sportovní gymnastikou, malé gymnastky dokonce i chvíli trénovala. Později navštěvovala kurzy všestranného tanečníka a choreografa Franka Towena a měla tu čest patřit do jeho experimentální skupiny zaměřené zejména na jazz dance a step, k čemuž patřilo pravidelné trénování základů baletu.

Tanec ovšem přerušila dlouhá mateřská dovolená. Naštěstí Dáša objevila kouzlo orientálního tance a události dostaly rychlý spád. Přišly kurzy orientu u Eglal, kurzy tribalu u Martiny Viewegové a nebylo cesty zpět.

Dnes se Dáša vzdělává u českých i zahraničních tanečnic v orientu i tribalu. Namátkou jmenujme Afsanu, Elizabeth Strong, Shalymar, Sharon Kiharu, Karolinu Idrisovou, Kateřinu Křejčovou a další. U Lenky Zychové absolvovala kurz "Teorie a praxe orientálního tance I".

V současné době je členkou profesionální skupiny Belly Balet pod vedením Eglal a skupiny Tamawi, zaměřené na tribal styl, pod vedením Martiny Viewegové.

Přijďte se odreagovat, užít si tanec pro pohyb samotný, nikoliv pro výkon a ještě zažít legraci. S Dášou totiž nikdy není nuda!