English language
Pure studio

Karolína Zahra Vlčková

Zahra znamená arabsky květina a toto taneční jméno jsem si zvolila z toho důvodu, že orientální tanec dle mého názoru umožňuje každé ženě rozkvést a cítit se žensky.

Tanci se věnuji od šesti let, kdy jsem začala chodit na první lekce klasického baletu, u kterého jsem zůstala několik let, než jsem ze zdravotních důvodů musela tanec na čas opustit. Po této nucené pauze jsem se v roce 2009 na dovolené v Egyptě seznámila s orientálním tancem a okamžitě jsem se zamilovala. Tato láska trvá dodnes. Po návratu z dovolené jsem se okamžitě zapsala na kurz orientu, začínala jsem v taneční škole Aisha, dále jsem se také tanečně vzdělávala v Centru tance a již několik let navštěvuji kurzy a semináře ve studiu Pure.

Jeden rok jsem byla součástí taneční skupiny Džawáhir pod vedením Vendulky Pánkové a od podzimu roku 2016 jsem členkou skupiny Bellybalet. Na orientálním tanci nejvíce miluji jeho rozmanitost, a proto se snažím v tanci dále vzdělávat na seminářích u předních českých tanečnic jako jsou Eglal, Shereen, Sahar či Karolína Štraus Idris; a také u zahraničních hvězd jako jsou Jillina Carlano, Nesma, Aisa Lafour, Silvia Brazzolli nebo Salima. Velice ráda se také věnuji fusionu, tedy spojení orientu s dalšími tanečními styly. Mým nejoblibenějším spojením je orientální flamenco, se svou choreografií jsem si vytančila na soutěži Hvězda orientu 2017 2. místo v kategorii fusion.

Od roku 2012 se věnuji výuce orientálního tance a učím zdarma seniorky v Centru aktivizačních programů Prahy 8. S těmito úžasnými dámami nacvičujeme každý rok vystoupení, které nese název Orientální tanečnicí v každém věku.