English language
Pure studio

Cvičení a orientální tanec pro zdravá záda

Kurz Tanec a cvičení pro zdravá záda je určen pro všechny pohybu a tance chtivé, kteří však z důvodu zdravotních obtíží zad mají jistá pohybová omezení.

Na lekcích budeme provádět cviky vycházející z jógových ásan, cviků pilates a dalších technik zaměřených na uvolnění a posílení svalů krční, hrudní a bederní páteře. V kurzu budeme používat cvičební pomůcky - gymnastický míč, bločky, pásky, apod. pro zajištění přesných cviků bez zatížení svalů, které často přejímají funkci dané zablokované části těla. Součástí každé hodiny bude taneční část, ve které se zaměříme na správný taneční postoj a pomalé přesné provedení techniky prvků. Tu uplatníme v jemných tanečních kombinacích.

Na lekce jsou vítáni i všichni ti, kteří si chtějí udržet zdravou kondici či vykompenzovat sedavé zaměstnání nebo jednostrannou sportovní aktivitu.

Styl

Cvičení je zaměřeno na protažení zkrácených a posílení oslabených svalů, nácvik správného dýchání, sedu a stoje.  Cvičíme při relaxační hudbě.

Cvičení je vhodné:

- jako kompenzace sedavého či jednostranného zaměstnání již při počínajících bolestech zad a kloubů

- pro žáky a studenty s vadným držením těla (od 12i let)

- pro maminky na mateřské (až po šestinedělí)

- pro sportovce, tanečníky vykonávající jednostranný pohyb, při kterém vznikají svalové disbalance.

- pro vášnivé švadlenky, čtenáře, zahrádkaře, zkrátka všechny, kterým tuhnou záda.

Cvičení neni vhodné pro těhotné ženy, dekompenzované kardiaky a podobně. Pokud trpíte nějakou chronickou chorobou, poraďte se o vhodnosti s lékařem.

Shrnutí

Pro koho Mix
Styl Zdravá záda a pevné bříško
Čas úterý 17:05 - 18:05
První lekce 10.9.2019
Počet lekcí 14
Lektor Sassenach
Kde Oranžový sál SLUNCE - Studio PURE
Štěpánská 45, Praha 1
Cena kurzu 2450,- Kč
Zapsat se