English language
Pure studio

Petra Satine Cífková

Orientální tanec mě od první chvíle naprosto uchvátil a jsem moc šťastná, že je už několik let neodmyslitelnou součástí každého příjemného dne v mém životě. Už jako malá jsem ráda tancovala, vymýšlela si různé taneční sestavy a představovala jsem si, že třeba někdy budu dobývat svět v nějaké slavné taneční skupině. Tyhle sny se sice rozplynuly (stejně jako sláva Janet Jackson, na jejíž písničky jsem tehdy poskakovala), ale láska k tanci mi zůstala. Od dětství jsem se věnovala sportovní gymnastice, díky níž jsem získala dobrou pohybovou průpravu. A i tady byla vždy moje nejoblíbenější disciplína prostná, protože byla z části taneční.

O nějakých deset let později, v roce 2003, jsem začala v Brně navštěvovat kurzy ve Studiu Orientálního Tance Maya a ihned jsem pochopila, že právě tento druh pohybu dokáže člověka vždycky nabít pozitivní energií a skvělou náladou. I proto jsem mu plně propadla a časem začala vystupovat a následně i učit.

V letech 2006 - 2009 jsem se zapojila do tanečního souboru Layly Abdel a měla možnost podílet se na orientální show „Pouštní růže“. Kromě Layly Abdel, která hodně ovlivnila můj taneční vývoj, jsem navštěvovala i kurzy orientálního tance Šárky Martinákové, kurzy flamenca a průběžně se vzdělávala na seminářích u mnoha českých i zahraničních lektorů, v čemž dodnes pokračuji.

V roce 2010 jsem začala navštěvovat kurzy Eglal. Její přístup k tanci mě moc inspiruje a motivuje, a proto je pro mne velkou ctí předávat lásku k tanci dalším lidem právě pod hlavičkou jejího studia.

Na začátku roku 2012 jsem úspěšně prošla castingem a vystupovala jako jedna z tanečnic na prestižní mezinárodní taneční show Bellydance Evolution v Hannoveru. Na Aiwa! festivalu v Českých Budějovicích se mi poštěstilo vyhrát soutěž o Drumsolistku roku, na pražském Orient Connection jsem pak získala titul Královna Raks Sharki.