English language
Pure studio

Shakti

Tanec pro mě není jen pohyb, naučené figury a hudba. Je to dynamická meditace, která dokáže měnit život, zklidnit mysl a nabít energií. Pro současného člověka zmítaného stresem a shonem je to jedna z cest, jak zažít hloubku a dotknout se svého já.

Celý můj život je spojen s tancem. Kam až má paměť sahá, vždy jsem tančila. Ze začátku jen podle svého, brzy jsem však dostala taneční průpravu v podobě baletu, který jsem dělala jako malá po dobu pěti let. Neměla jsem však správné baletní dispozice, proto jsem se začala věnovat společenskému tanci, standardním i latinsko-americkým tancům. V té době jsem získala skutečnou touhu nikdy nepřestat tančit. Proto jsem hledala další možnosti, jak se tanečně realizovat a objevila jsem orientální tanec. Nejprve jsem o něm jen slyšela, poté o něm mnohé přečetla, a když jsem ho konečně v roce 2005 vyzkoušela, v tu chvíli jsem mui propadla a náš krásný vztah trvá dodnes. Vždy mě velice fascinovala kultura Blízkého a Středního východu, zahalené ženy, harémy, pečlivě skrývaná vášeň, krásná hudba a smyslné tanečnice. Orientální tanec byl pro mě cestou, jak se skrze hudbu a pohyb této kultuře přiblížit a dostat ji do krve.

Mou první učitelkou byla Shafrah, která mě naučila základy a poté pomáhala pronikat i do fusion stylů orientálního tance, jako arabské flamenco, tribal, tanec s vějíři, se závojem, či s činelkami. U lektorky Aiten jsem se setkala s kombinací salsy a orientálního tance. Absolvovala jsem několik seminářů u Venduly Uhýrkové ve stylu Bollywood, kterému jsem se asi rok intenzívně věnovala. Po stěhování do Prahy pro mě byla jasnou volbou lektorka Eglal, jejíž kurzy navštěvuji od roku 2011, kde jsem se seznámila s dalšími nuancemi orientálního tance a se spoustou skvělých technik, stylů a prvků.  Od roku 2013 jsem se také vrátila ke klasickému baletu u primabaleríny Adély Pollertové. Také jsem začala koketovat s pole dance, který je více než tancem skutečnou akrobacií.

Za svou taneční kariéru jsem absolvovala mnoho veřejných vystoupení. Ať už skupinových či sólových. Na větších pódiích i v intimnějších prostorách klubů a čajoven.

Měla jsem velké štěstí, protože mi bylo při mých několika pobytech v Asii umožněno opakovaně vyučovat orientální tanec ženy i muže různých národností, tato zkušenost pro mě byla velmi obohacující a čerpám z ní dodnes.

Shakti