English language
Pure studio

Týna

Každé dítě má rádo trans - změněný stav vědomí. Jak rosteme, zapomínáme na to, jak se dostat do stavu, ve kterém nám je příjemně. Pro mě byl tento stav vždy docílen nepřetržitým točením a později koordinovaným tancem. Pro mou babičku a maminku byla jasná volba, kam mě přihlásit do volnočasového kroužku. Tak jsem se dostala v útlém věku k baletu. Po pár letech však tanec ustoupil hudebním nástrojům a zpěvu. Našla jsem si k němu ale brzy znovu cestu na divadelní škole, kde se vyučoval scénický tanec a pohyb.

Před několika lety, po příjezdu do Prahy, jsem cíleně vyhledávala kurzy tance. Hledala jsem takový druh tance, který by nejlépe vystihoval duši ženy. Až jsem jednoho dne na středověké slavnosti poznala hudební historickou skupinu, kterou při hře doprovázely orientální tanečnice. A to bylo to ono. Objevila jsem tak nádhernou tanečnici s krásným srdcem - Eglal a zapsala se do jejích kurzů. Díky ní jsem poznala krásy orientálního tance, který mě zcela oslovil. Proto jsem začala  navštěvovat kurzy a semináře u dalších skvělých profesionálních tanečnic z České republiky i zahraničí jako je například Sherreen, Sheyla, Paola, Satine, Gina, Shakti, Manu, Aini, Jillina a Martina Viewegová. Stále se vzdělávám na kurzech, seminářích i soukromých lekcích. Věnuji se klasickému orientálnímu tanci, orientálnímu flamenku a tribal stylu.

Orientální tanec je nádherný projev ženství doprovázený kouzelnou hudbou. Já při něm pociťuji osobní svobodu. Na našich společných hodinách budu ráda, když i Vy naleznete svou vlastní ženskou éteričnost a svobodu, protože vím, že tanec otevírá duši a srdce.