English language
Pure studio

Zuzana Kroupová

Tanec je pro mě radost, kterou si ordinuji v pravidelných dávkách nejen na lekcích a vystoupeních - díky tanci jsem se naučila nosit se jako tanečnice i mimo taneční sál!

S orientálním tancem jsem se poprvé setkala v roce 2007 a po ukázkové hodině jsem věděla, že by to mohlo být to moje "ono". Oproti dřívějšímu cvičení jsem totiž najednou měla radost ze samotných lekcí, nebyla to pouhá povinnost hýbat se pro zdraví. Tanec mi přinesl nový zážitek - taneční prožití hudby.

Začala jsem navštěvovat kurzy a semináře orientu předních českých i zahraničních lektorek. Postupně se nabalovaly i další zájmy včetně objevování různých stylů a historie orientálního tance či studia arabských rytmů. Zajímají mě také možnosti orientálního tance pro tanečnice s lehkým zdravotním omezením a seniorky. Těší mě doprovázet tanečnice při objevování orientálního tance, ráda hraji na darbuku v bubenické skupině Haiya Tabla a především tančím, tančím, tančím…

Děkuji svým učitelkám (a učiteli) tance - Míše Poláškové, Karolině Idrisové, Michalovi Machovi, Reně Milgrom, Daniele Pardusové, Eglal, Azize, Shereen, Sahar, Sahra Saeeda, Halce Tytykalové a dalším za inspiraci a potěšení, které při tanci prožívám, a věřím, že kousek té radosti orientální tanec přinese i Vám.